еМагазин

Tag : коромна вирус

Македонија ТОП СТОРИИ

Убава вест: Оздравени 131 пациенти, најмногу во Скопје, Штип, Тетово, Струга, Охрид

Редакција
Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 131 оздравен пациент од: Скопје-41, Штип-10, Тетово-11, Струга-25, Велес-3, Охрид-36, Гостивар-5, информира Министерството за здравство. Вкупната бројка на оздравени...