еМагазин

Tag : коронс вирус

Македонија ТОП СТОРИИ

Двајца пациенти од Куманово и Прилеп починаа од корона вирусот

Редакција
На Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје почина еден пациент (73 г.) од Прилеп, примен на болнички третман на 1 април, а...