еМагазин

Tag : кошаркар

ЖИВОТ

Поради трагичната несреќа, гостиварските кошаркари ги одложија натпреварите

Редакција
Поради трагичната несреќа кошаркарскиот клуб Гостивар ги одложи натпреварите во сите категории. Управата на клубот преку соопштение изрази жалење за загубените животи и соочуство со...