еМагазин

Tag : Карполак

Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) Мизерија: Бранителите кои беа убиени кај Карполак се уште немаат споменик

Редакција
На десетте македонски бранители кои го дадоа својот живот за Македонија за време на воениот конфликт во 2001 година и по 22 години споменик им...
Македонија ТОП СТОРИИ

Се уште немаат достоинствен споменик: 21 година од убиството на десетте бранители кај Карпалак

Редакција
Со панихида и положување цвеќе пред спомен плочата кај месноста Карпалак на автопатот Тетово-Скопје утрово беше оддадена почит кон 10-те загинати бранители од Прилепско кои...
Македонија ТОП СТОРИИ

Се уште немаат достоен споменик: 20 години од загинувањето на десетте бранители кај Карпалак

Редакција
Со панихида и положување цвеќе пред спомен плочата кај месноста Карпалак на автопатот Тетово-Скопје утрово беше оддадена почит кон 10-те загинати бранители од Прилепско кои...
ЖИВОТ

Поради трагичната несреќа, гостиварските кошаркари ги одложија натпреварите

Редакција
Поради трагичната несреќа кошаркарскиот клуб Гостивар ги одложи натпреварите во сите категории. Управата на клубот преку соопштение изрази жалење за загубените животи и соочуство со...