еМагазин

Tag : Косовец

Локално

Приведен Косовец кој влегол во државата без ПЦР тест

Редакција
Државјанин на Косово е приведен откако влегол во Северна Македонија преку граничен премин Јажинце со изјава дека само ќе транзитира, но по неколку часа сакал...