еМагазин

Tag : ковид-ограничувања

Балкан ТОП СТОРИИ

Од 1 мај се укинуваат ковид-ограничувањата за влез во Бугарија

Редакција
Министерката за здравство на Бугарија, Асена Шербезова објави дека од 1 мај за влез во Бугарија се укинуваат ковид ограничувањата за лица кои пристигнуваат од...