еМагазин

Tag : ковид-тест

ЖИВОТ

Директорот на ЗОО, Ѓорги Галетановски секој месец прави ковид тест

Редакција
Директорот на Зоолошката градина Ѓорги Галетановски на неговиот Фејсбук-профил објави дека е негативен на корона вирусот, и според него, ова е негов девети тест. На...