еМагазин

Tag : кракен сој

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Проф. Трајковски за „кракен“ сојот: Се заразуваат лица без хибриден имунитет, бројот на хоспитализирани го достигнува максимумот

Редакција
Зимскиот врв на корона-бранот, ако воопшто можеме да го наречеме така ова благо возвишување, настапи околу Нова година, односно околу 346-илјадитиот случај (на фазниот портрет...