еМагазин

Tag : Красниќи

Македонија

Во Косово уапсени Красниќи и Точи кои беа барани со потерница од МВР

Редакција
Од страна на косовското Министерство за внатрешни работи во текот на минатата недела од слобода се лишени лицата Бесим Красниќи и Фадил Точи кои се...
Македонија

(Фото) МВР распиша меѓународни потерници за Агим Красниќи и Сехат Рамадани

Редакција
МВР распиша меѓународни потерници за Агим Красниќи и Сехат Рамадани кои се бараат за доиздржување на затворски казни. Красниќи и Рамадани во понеделникот не се...