еМагазин

Tag : кратки летови

Бизнис

„Виз ер“ ги повика авиокомпаниите да ја забранат бизнис-класата на сите кратки летови

Редакција
Водечкиот нискобуџетен авиопревозник „Виз ер“ ги повика авиокомпаниите да го укинат летањето со празни седишта во бизнис-класата на летови пократки од пет часа. „Бизнис класата...