еМагазин

Tag : крим

Свет ТОП СТОРИИ

Обединети нации: Русија веднаш да го врати Крим

Редакција
Советот за безбедност на Обединети нации изгласа резолуција со која се бара повлекување на руските војници од Крим и „без одложување да стави крај на...