еМагазин

Tag : Крис Вити

Свет

Велика Британија: Новата варијатна на Ковид-19 побрзо се шири, се испитува стапката на смртност

Редакција
Новата варијанта на коронавирусот идентификувана во Велика Британија може побрзо да се шири и во моментов се испитува дали предизвикува поголема стапка на смртност, соопштија...