еМагазин

Tag : Кристина Димитријоска

Забава ТОП СТОРИИ

Тетовчанката Кристина Димитријевска прогласена за Мис карантин во конкуренција на 210 девојки од 50 држави

Редакција
Кристина Димитријевска (24) од Тетово е победничка на светскиот избор за убавина Мис карантин 2020. Димитријевска постигна значаен успех бидејќи беа пријавени 210 девојки од...