еМагазин

Tag : криумчар

Македонија

Позитивен на корона вирусот криумчар од Косово кој превезувал 113 мигранти во ладилник

Редакција
Криумчар на мигранти од Косово е позитивен на Kовид-19, а не граѓанин од Струмичкиот регион, информира директорот на Центарот за јавно здравје во Струмица, Петре...