еМагазин

Tag : кризна сосотјба

Македонија ТОП СТОРИИ

Поради зголемен транзит на мигранти Владата прогласи кризна состојба во дел од земјата

Редакција
На денешната седница на Владата донесе oдлуката за постоење на кризна состојба на дел од територијата на Македонија заради зголемен обем на влез и транзитирање...