еМагазин

Tag : кромид

БЕСПАРИЦА ТОП СТОРИИ

Кромидот поскап за 10 денари, доматите и краставиците максимум до 95, леќата 110 денари: Корегирани цените на овошјето и зеленчукот

Редакција
Владата денеска донесе Одлука со која се корегираат дел од замрзнатите цени на овошјето и зеленчукот. Како што изјави министерот Крешник Бектеши, согласно Одлуката, килограм...