еМагазин

Tag : кружен тек

Бизнис

Фабрика Карпош го доби тендерот на општина Ѓорче Петров за изградба на крежен тек во Волково вреден 97.000 евра

Редакција
Општина Ѓорче Петров по распишаниот тендер за изградба (реконструкција) на кружен тек во с.Волково склучи договор со фабрика Карпош – акционерско друштво за проектирање,производство и...