еМагазин

Tag : куќиња

Македонија

Девојче од Гостиварско се удави во Вардар, бегајќи од куче скитник

Редакција
Седумнаесет годишно девојче синоќа се удави во Вардар, откако паднала во реката, околу 19 часот, бегајќи од куче скитник, во близина на болницата во Гостивар,...