еМагазин

Tag : куче-скитник

Македонија

Детали од МВР за девојчето кое се удави во Вардар бегајќи од куче-скитник

Редакција
На 05.11.2018 година околу 19,15 часот било пријавено дека во Гостивар, 17 годишнa девојка од село Здуње, гостиварско, бегајќи од кучиња-скитници, паднала во водите на...