еМагазин

Tag : културни настани

БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

Скопје пулсираше во ритамот на културата: 19. „Бела ноќ“ ги наполни културните јадра

Редакција
Традиционалната културна манифестација „Бела ноќ“ се одржа изминатата сабота на повеќе од 18 локации низ Скопје. Скопјани и посетителите имаа можност да уживаат во музички...