еМагазин

Tag : Културно-информативниот центар

ДОБРОСОСЕДСТВО

Отворен Културно-информативниот центар на Македонија во Тирана

Редакција
Министерката за култура Ирена Стефоска и нејзината колешка од Албанија, Елва Маргарити денеска го отворија Културно-информативниот центар на Република Северна Македонија во Република Албанија. –...