еМагазин

Tag : курди

Македонија

Апасиев: Ако не повлечеме црвени линии за неколку децении ќе немаме држава и ќе бидеме Курди на Балканот

Редакција
Лидерот на Левица и пратеник, Димитар Апасиев во емисијата „Само интервју“ на Канал 5 телевизија истакна дека доколку не се одредат црвените линии на земјава,...