еМагазин

Tag : кз

Македонија ТОП СТОРИИ

Во Собрание експресно изгласани измените на Кривичниот законик за помали казни за функционерите

Редакција
Во македонското Собрание пратениците експресно ги изгласаа измените и доплнувањето на Кривичниот законик, кои предвидуваат помали казни за функционерите. „За“ гласаа 48 пратеници, 36 „против“,...