еМагазин

Tag : „La Vie En Rose“

БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Галерија) Џијан Емин со фантастичен настап во Нови Сад со проектот „La Vie En Rose“

Редакција
Македонскиот диригент и композитор Џијан Емин, на 22 декември настапи во Нови Сад, во салата на „Српско народно позориште“ заедно со Војвоџански симфониски оркестар, на...