еМагазин

Tag : латвија

Македонија

Димитров за “Рекет“ дознал во јуни, со амбасадорот на Латвија не разговарал за аферата

Редакција
Министерот за надворешни работи, Никола Димитров во интервју за телевизијата Канал 5 вели дека за аферата “Рекет“, разбрал некаде во јуни минатата година кога била...