еМагазин

Tag : лавица

Локално

Нова љубовна приказна во Зоолошката градина: Се засакаа лавот Жика и лавицата Акети

Редакција
Зоолошката градина Скопје на својот Фејсбук профил објави фотографија од лавот Жика и новодојдената лавица Акети која пристигна во скопската ЗОО пред неколку месеци. „Лавот...