еМагазин

Tag : Скопје ЗОО

Забава ТОП СТОРИИ

(Видео) Еден „куп“ нови бебиња во Зоолошката градина: Се родија кенгурче, пони, мини-прасиња…

Редакција
Иако деновиве нема посетители поради рестриктивните мерки за корона вирусот, животот е убав во Скопската зоолошка градина, а најдобар показател за тоа е што таму...
Забава

Осми март се „славеше“ и во скопската Зоолошка градина

Редакција
Скопската Зоолошка градина на својот Фејсбук профил објави фотографија од празничната атмосфера по повод денот на жената – 8 Март. Нејзините жители очигледно почувствуваа дека...
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) Скопската зоолошка доби бела лавица

Редакција
Скопската зоолошка доби бела лавица, информираат од таму. “Од Ходенхаген, Германија пристигна белата лавица Бела. За неколку дена ќе пристигне и белиот лав мажјак со...
Локално

Нова љубовна приказна во Зоолошката градина: Се засакаа лавот Жика и лавицата Акети

Редакција
Зоолошката градина Скопје на својот Фејсбук профил објави фотографија од лавот Жика и новодојдената лавица Акети која пристигна во скопската ЗОО пред неколку месеци. „Лавот...