еМагазин

Tag : лав

Забава ТОП СТОРИИ

(Фото) Зоолошката градина му посака добредојде на белиот лав – убавецот Чака

Редакција
Скопската Зоолошка градина му посака добредојде на белиот лав Чака, кој ќе и се придружи на лавицата Бела која пристигна пред неколку денови. „Белите лавови...
Локално

Нова љубовна приказна во Зоолошката градина: Се засакаа лавот Жика и лавицата Акети

Редакција
Зоолошката градина Скопје на својот Фејсбук профил објави фотографија од лавот Жика и новодојдената лавица Акети која пристигна во скопската ЗОО пред неколку месеци. „Лавот...