еМагазин

Tag : Лавов

Свет ТОП СТОРИИ

„Руски поздрав до претседателот Бајден“, оцени градоначалникот на Лавов, Садовиј за ракетниот напад врз градот

Редакција
Рускиот град Лавов беше цел на гранатирање на Русите, при што со четири ракети беше извршен жесток напад, најсилен од почетокот на војната. Градоначалникот на...