еМагазин

Tag : Лазар Колишевски

Циа

Вилите на Лазар Колишевски на Водно во тајните документи на ЦИА

Редакција
Како што во неколку наврати пишуваше „еМагазин“, американската Централна разузнавачка агенција – ЦИА неодамна објави 12 милиони тајни документи меѓу кои и илјадници кои се...