еМагазин

Tag : лажење

Македонија

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ лаже дека се нудени пари, ќе поднесеме тужба

Редакција
Раководството на ВМРО-ДПМНЕ покажува огромна нервоза и безочно лаже, рече вечерва на прес конференција во Собранието пратеникот од СДСМ, Костадин Костадинов. „Најостро ги демантираме изнесените...