еМагазин

Tag : лажни пасоши

Македонија ТОП СТОРИИ

Кривична пријава против 11 лица за лажните пасоши, Обвинителството ќе истражува дали има „крт“ во МВР

Редакција
Министерството за внатрешни работи до Основното јавно обвинителство Скопје денеска поднесе две кривични пријави, едната од Единицата за финансиски криминал при Одделот за сузбивање организиран...