еМагазин

Tag : пријави

Македонија

Невладина пријави во Пазарниот инспекторат тројца професори од државниот Универзитет во Тетово

Редакција
Невладината организација Форум за образовни промени денеска во Тетово на прес-конференција соопшти дека до Државниот просветен инспекторат (ДПИ) во петокот поднеле две пријави за тројца...
Бизнис

Рокот за поднесување на ДДВ-04 пријави продолжен до 28 април

Редакција
Управата за јавни приходи (УЈП) соопшти дека даночните обврзници и сметководителите имаат три доплнителни работни денови за поднесување на ДДВ-04 пријави. Крајниот рок за поднесување...
Македонија ТОП СТОРИИ

Лажни се дојавите за денешните бомби

Редакција
Министерството за внатрешни работи ја известува јавноста дека се направени сите потребни проверки во врска со денешните пријави по добиените пораки на електронски адреси со закана за...
Бизнис

Рокот за поднесување ДДВ-04 пријава продолжен до 28 октомври

Редакција
Поради отежнато поднесување на даночни пријави преку системот е-Даноци, Управата за јавни приходи соопшти дека рокот за поднесување на ДДВ – 04 пријава од страна...
Бизнис

УЈП го продолжи рокот за поднесување ДДВ-4 до 27 октомври

Редакција
Управата за јавни приходи (УЈП) го продолжи рокот за поднесување на ДДВ-04 пријавата за уште два работни дена, односно до 27 октомври. Од УЈП денеска...
Македонија

Обвинителството отвори предмети за неколку евентуални изборни нерегуларности

Редакција
До Комисијата за следење на евентуални нерегуларности поврзани со извршување на кривични дела од Глава шеснаесет – Кривични дела против изборите и гласањето од Кривичниот...
Локално

Во Делчево поднесени 120 пријави за настаната штета од неодамнешните пожари

Редакција
Во Делчево во тек е пријавувањето на штети од неодамнешните пожари кои ја зафатија територијата на Општина Делчево. Заклучно со денеска, како што информираа од...
Македонија ТОП СТОРИИ

Кривични за двајца албански државјани за предизвикување пожар во дебарско

Редакција
Поднесена е кривична пријава против двајца албански државјани за предизвикување шумски пожар во подрачјето на дебарско, соопшти денеска Министерството за внатрешни работи. Одделението за внатрешни...
Македонија ТОП СТОРИИ

Најмногу пријави до Антикорупциска комисија за непотизам, кронизам, клиентелизам и партиска поврзаност

Редакција
Состојбата со корупцијата е многу сериозна и понатаму постојат ризици од корупција што веќе се нотирани во Националната стратегија за спречување на корупција и судир...
Македонија

Граѓаните кои добиле погрешни СМС пораки да се вакцинираат во најблиското место, но да го почитуваат терминот

Редакција
Министерството за здравство ја информира јавноста дека по серијата информации од граѓани во јавноста, претежно на социјалните мрежи, дека за вакцинација добивале смс пораки за...