еМагазин

Tag : лел

Спорт ТОП СТОРИИ

Новак Ѓоковиќ лани купил фирма која работи на лек за Ковид-19

Редакција
Ројтерс објави дека во јуни минатата година српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ купил данска фирма, која работи на развивање лек за Ковид-19. Информацијата ја потврди извршниот...