еМагазин

Tag : Леонид Пашечник

Свет ТОП СТОРИИ

Проруската самопрогласена „Народна Република Луганск“ во источна Украина, би можела да одржи референдум за приклучување кон Русија

Редакција
Проруската самопрогласена „Народна Република Луганск“ во источна Украина наскоро би можела да одржи референдум за приклучување кон Русија, изјави лидерот на сепаратистите во Луганск, Леонид...