еМагазин

Tag : Лери Кинг

Свет ТОП СТОРИИ

Почина легендарниот ТВ и радио водител Лери Кинг, откако беше хоспитализиран поради Ковид-19

Редакција
На 87 годишна возраст, откако претходно беше хоспитализиран поради Ковид-19, почина легендарниот американски ТВ и радио водител, Лери Кинг. Информација беше објавена преку официјално соопштение на...