еМагазин

Tag : Лестер

Спорт ТОП СТОРИИ

(Видео) Англија вџашена по уривањето на хеликоптерот на сопственикот на ФК Лестер

Редакција
Граѓаните на Англија и светот со тага се збогуваат од сопственикот на фудбалскиот клуб Лестер, Вишаи Шривадханапраба кој е тајландски милијардер и кој бил меѓу...