еМагазин

Tag : Англија

Бизнис ТОП СТОРИИ

Бројни пребарувања на огласите за работа во странство

Редакција
Во текот на мај, на pazar3.mk имало голем број на пребарувања на огласи за работа во странство, велат од таму за еМагазин.мк. Како трендинг локации...
Спорт ТОП СТОРИИ

Реми за Македонија во мечот со европскиот вицешампион Англија во Скопје

Редакција
Македонската фудбалска репрезентација синоќа во Скопје одигра нерешен резултат со европскиот вицешампион Англија (1:1). Натпреварот беше во рамки на квалификациите за Европското првенство во 2024...
Спорт ТОП СТОРИИ

Квалификации за Еуро 2024: Рекорден пораз на Македонија од Англија

Редакција
Рекорден пораз во својата историја претрпе синоќа македонската фудбалска репрезентација на гостувањето во Манчестер од англиската селекција. Дуелот од квалификациите за Еуро 2024 на „Олд...
Забава ТОП СТОРИИ

Вечерва почнува Евровизија, Македонија не учествува

Редакција
Во Ливерпул, Англија вечер ќе се одржи првото полуфинале од Изборот за песна на Евровизија. Втората полуфинална вечер ќе се одржи задутре, на 11 мај,...
Спорт ТОП СТОРИИ

Италија е европски шампион во фудбал

Редакција
Италијанската репрезентација ја победи англиската во финалето на Европското првенство во фудбал. По резултат од 1:1 и две продолженија, Англичаните загубија на пенали (2: 3)...
Спорт ТОП СТОРИИ

Вечерва e големото финале на ЕУРО 2020: Англија и Италија ќе играат за титулата европски првак во фудбал

Редакција
Вечерва ќе се игра големото финале на ЕУРО 2020, помеѓу Англија и Италија. За Англичаните, ова е прво финале на европските првенства, а Италија европското...
Македонија

Македонските адвокати, може да полагаат трансферен испит и да работат со титула адвокат во Англија и Велс

Редакција
Македонските адвокати отсега може да полагаат трансферен испит и да работат со титула адвокат во Англија и Велс, објави на својот фејсбук профил министерот за правда,...
Спорт ТОП СТОРИИ

(Видео) Англија вџашена по уривањето на хеликоптерот на сопственикот на ФК Лестер

Редакција
Граѓаните на Англија и светот со тага се збогуваат од сопственикот на фудбалскиот клуб Лестер, Вишаи Шривадханапраба кој е тајландски милијардер и кој бил меѓу...
Локално

Моторџија од Англија тешко повреден во Маврово

Редакција
На 04.09.2018 година околу 18.10 часот на регионалниот пат Маврови Анови-Дебар, се случила сообраќајна незгода помеѓу мотоцикл „Хонда“ со британски национални ознаки, управуван од J.J.(26)...