еМагазин

Tag : летечки автомобил

Техно ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Летечкиот автобил стана реалност во Словачка

Редакција
Летечкиот автобил стана реалност во Словачка, откако деновиве возилото со двоен режим „AirCar“ го заврши ригорозно тестирање на летот од 70 часа и изведе цела...