еМагазин

Tag : лига

Спорт

Вербата, силата, моќта и срцето на терен беа клучни за победата на ОК „Вардар“

Редакција
Тимот на ОК „Вардар“ го совладата тимот на „Универзитет во Тетово“ во саботата, 13.04.2019, со 3:2 и ја забетонира својата позиција во плејофот од Македонската...