еМагазин

Tag : ок вардар

Спорт

Вербата, силата, моќта и срцето на терен беа клучни за победата на ОК „Вардар“

Редакција
Тимот на ОК „Вардар“ го совладата тимот на „Универзитет во Тетово“ во саботата, 13.04.2019, со 3:2 и ја забетонира својата позиција во плејофот од Македонската...
Спорт

Билетите за ОК Вардар – Шутова во продажба

Редакција
На 17-ти Март 2019 со почеток од 18 часот во Спортската сала “Градски Парк” во Скопје, тимот на Одбојкарскиот клуб Вардар ќе ги одмери силите...