еМагазин

Tag : лигамент

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

За првпат во Македонија изведена трансплантација на лигамент од починат донор

Редакција
На Клиниката за ортопедски болести при ТОАРИЛУЦ во Скопје вчера за првпат беше изведена трансплантација на лигамент од починат донор, информираат од Клиниката. Млад 34-годишен...