еМагазин

Tag : лира

Балкан ТОП СТОРИИ

Турската лира на рекордно ниско ниво по почетокот на новиот мандат на Ердоган

Редакција
Турската лира денеска падна на рекордно ниско ниво, продолжувајќи го својот пад во однос на американскиот долар откако претседателот Реџеп Таип Ердоган го започна својот...
Балкан

Ердоган: Падот на турската лира е заговор против Турција

Редакција
Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган го оцени намалувањето на вредноста на турската национална валута како „заговор“ против Турција, нагласувајќи дека турскиот народ нема да се...