еМагазин

Tag : Лирим Шабани

Македонија

Шабани за кривичната пријава од Финансиска полиција: Трошоците се направени за покривање на патни налози

Редакција
Поранешниот министер за локална самоуправа Лирим Шабани во врска со кривичната пријава поднесена од Финансиската полиција до Oсновното јавно обвинителство за незаконска исплата на пари...