еМагазин

Tag : Лисински

МАКЕДОНСКО ТОП СТОРИИ

(Фото+Видео) „Писокот“ на зурлите на „Танец“ и „плачот“ на гитарата на Влатко Стефановски, ја кренаа на нозе рафинираната загребска публика

Редакција
Уметничкиот триумф на Танец и Влатко Стефановски пред загребската публика во реномираната сала „Ватрослав Лисински“ ќе се памети уште долго, зашто стоечките овации, долгите аплаузи...