еМагазин

Tag : Ломбок

Свет ТОП СТОРИИ

Смртниот биланс од земјотресот во Индонезија се искачи на 142 лица

Редакција
Бројот на жртвите на земјотресот кој го погоди индонезискиот остров Ломбок се искачи на 142 лица, соопшти денеска претставник на локалните власти. – Како резултат...