еМагазин

Tag : Луцк

Свет ТОП СТОРИИ

(Вознемирувачко видео) Русите првпат ги нападнаа Днипро и Луцк

Редакција
Руските воени сили изутрина ги нападнаа Луцк (на северозапад на Украина) и Днипро, град во внатрешноста на реката Днепар во централноисточна Украина, места кои досега...