еМагазин

Tag : Луна-25

Техно ТОП СТОРИИ

Руското летало „Луна 25“ се урна на Месечината

Редакција
Сондата Луна-25, првата руска мисија на Месечината по речиси 50 години, се урна на Месечината по инцидент за време на маневрите пред слетувањето, соопшти руската...