еМагазин

Tag : Луна Поп Костова

БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Видео) И во Валандово се продаваа крофни за Луна од Гевгелија

Редакција
Хуманата акцијата за малата Луна Поп-Костова (14) од Гевгелија на која и треба финансиска помош за лекување во Турција, се шири низ Македонија. Синоќа и...
Да помогнеме

Да помогнеме: 14-годишната Луна се бори со последен стадиум на сколиоза и потребно е да се оперира во Турција

Редакција
14-годишната Луна Поп Костова од Гевгелија, поради асфикација на мозокот при раѓање, се здобива со дијагноза „Спастична церебрална парализа-квадриплегија Г-80.9“. Година ипол се бори храбро...