еМагазин

Tag : македонија ад

Бизнис

Битолска „Македонија“ со зголемена добивка

Редакција
Македонија АД Битола во првите шест месеци има добивка од 3.474 илјади денари, соопшти компанијата преку Македонската берза. Лани во истиот период компанијата имаше добивка...